Breaking-News

नक्कली नोटसहित दु गिरफ्तार

Please follow and like us:

रौतहट जेठ २४ गते । रौतहट जिल्लाक कटहरीया नगरपालिकाक कटहरिया बजारसँ प्रहरी नक्कली नेपाली नोटसहित दुगोटेके नियन्त्रणमे लेलक अछि । गोप्य सूचनाक आधार पर ईलाका प्रहरी कार्यालय गरुडाक टोली कटहरीया बजारसँ नक्कली नोटसहित दुनुगोटेके नियन्त्रणमे लेलक अछि ।
खानतलासीक क्रममे नक्कली नोटसहित दुनुगोटेके नियन्त्रणमे लेलगेल जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहट जनओलक अछि । प्रहरी खानतलासी कएलाक बादा ओकरासभक साथसँ १ हजार नोटक २ सय थान बरामद भेल अछि ।
पकराएबलामे कटहरीया नगरपालिका–७ क जियालाल महतो आ मैलापुर नगरपालिका–७ क बिहारी साह अछि । दुनुगोटेके इलाका प्रहरी कार्यालय गरुडामे राखि कऽ आवश्यक अनुसन्धान भऽ रहल प्रहरी निरीक्षक अनमोल खडका बतओलन्हि ।
विगत किछुदिन एम्हर नेपालमे नक्कली नोट बरामद हएबाक क्रम बढल अछि । एहिसँ पहिने त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलसँ भारतीय नक्कली नोटसहित चारि गोटेके प्रहरी नियन्त्रणमे लेने छल । नक्कली नोट कारोबार नियन्त्रण प्रहरीके लेल चुनौती बनैतगेल अछि । रौतहट जिल्लाक सीमावर्ती क्षेत्रसँ नक्कली नोट बरामद भेलाक बाद कारोबारक तार पडोसी देश भारतधरि फैलल भऽ सकैत अछि प्रहरीके अनुमान अछि ।

Have your say