Breaking-News

के बनताह महावीरक अध्यक्ष ?

Please follow and like us:

जनकपुरधाम जेठ २४ गते ।जनकपुरधामक प्रतिष्ठित युवा क्लबमेसँ एह महावीर युवा कमिटीक नयाँ नेतृत्व चयन करबालेल आगामी शनिदिन निर्वाचन होबए जा रहल अछि । शनिदिन होबएबला निर्वाचनके लेल उम्मेवारसभक बीच घमासान शुरु भेल अछि ।
मतदाताके अपन अपन पक्षमे तानएलेल उम्मेदवारसभ लबिङ शुरु कऽ देने छथि । महावीर युवा कमिटीमे हरेक वर्ष देखल जाएबला अध्यक्ष पदक घमासान एहुबेर हएबाक सम्भावना अछि ।
अध्यक्ष पदके लेल तीनगोटेके उम्मेदवारी परलाक बादो श्रवणकुमार साह मनोनयन फिर्ता लेलाक बाद अजयकुमार गुप्ता आ सन्तोषकुमार साहबीच चुनावी भीडन्त होएब निश्चित भेल अछि ।
महावीरु युवा कमिटीक कार्यसमितिक वर्तमान महासचिव सेहो रहल गुप्ता अपनाकेँ अध्यक्ष पदक प्रबल दावेदार रहल दावा कएलन्हि अछि । जनकपुर उद्योग वाणिज्य संघक कार्यकारिणी सदस्य तथा जनकपुर जेसीजक कानुनी सल्लाहकार सेहो रहि चकुल गुप्ता सामाजिक गतिविधिमे सेहो निरन्तर काज करैत आबि रहलाक कारण मतदाता अपन पक्षमे मतदान करता विश्वास व्यक्त कएलन्हि अछि । गुप्ताक कुशल कार्यशैलीके कारण कमिटीक प्रत्येक निर्वाचनमे ओ भारी मतसँ विजयी होइत आएल कमिटीक सदस्यसभक कहब अछि ।
तहिना पछिला निर्वाचनमे अध्यक्ष पदमे पराजित भेल दोसर उम्मेदवार साह एहिबेर मतदाता अपन पक्षमे मदतान करताह दावा कएलन्हि अछि । एहिसँ पहिनेके निर्वाचनमे साह रोशन शेखर जयसवालसँ पराजित भेल रहथि ।

Have your say