Breaking-News

परिक्रमामे सिलिन्डर विष्फोट, दु गोटे घायल

Please follow and like us:

जनकपुरधाम चैत ०१ गते ।  मिथिला मध्यमा परिक्रमामे बैलुनमे भरएबला ग्यास सिलिन्डर विष्फोट भेलासँ दु गोटे घायल भऽ गेल अछि । घायल होबएबलामे महोत्तरी औरही नगरपालिकाक अन्दाजी ४० वर्षक खेलौना व्यवसायी उपेन्द्र कापड आ गौशाला नगरपालिकाक ५१ वर्षीय अविरुद्धिन चरेटे रहल प्रहरी जनओलक अछि ।
१५ दिनम मिथिला मध्यमा परिक्रमा महोत्तरीक कञ्चनवनसँ धनुषाक पर्वतातर्फ निकलि रहल समय वृहस्पति दिन भिन्सर ग्यास सिलिन्डर विष्फोट भेल अछि ।
विष्फोटमे घायल भेल दुनुगोटेके इलाजके लेल जनकपुर अञ्चल अस्पतालमे भर्ना कएलगेलाक बादो कापडके अवस्था गम्भीर रहलाक कारण आगुक इलाजके लेल बाहर रेफर कएलगेल अछि । कापडके बाँया पायरमे गम्भीर चोट लागल इलाजमे संलग्न चिकित्सकसभ बतओलन्हि अछि ।
मेलामे खेलौनाके व्यवसाय करैत आबि रहल कापड धनुषाक पर्वता पहुँचबालेल समानसभ ठिक कऽ ग्यास सिलिन्डर ठण्ढाबएले पानि छिटलाक बाद अचानक विष्फोट भेल बताओलगेल अछि ।

Have your say