News

८ किलो गाँजा सहित ३ गोटे नियन्त्रणमे

Please follow and like us:

जनकपुरधाम फागुन ०१ गते । बाराके जितपुर सिमरा उप–महानगरपालिका–७ लालके पुल नजदिकसँ करिब ८ किलो अवैध लागूऔषध गाँजा सहित प्रहरी ३ गोटेके नियन्त्रणमे लेलक अछि । पकराएबलासभमे जिल्ला पर्सा, पर्सागढी नगरपालिका–८ क ३२ वर्षीय शिव कुमार महतो, जिल्ला मकवानपुर राक्सिरांग गामपालिका–३ क ३१ वर्षीय हिमालसगा रुम्बा आ ओही गामपालिका–३ क ३० वर्षीय श्रीराम स्यांग्तान रहल अछि । ईलाका प्रहरी कार्यालय सिमरासँ खटल प्रहरी गस्ति टोली शंकाके आधारमे चेकजाँच कएला बाद ओसभ सवार रहल ना. ६० प ५७६८ नम्बरके मोटरसाईकलमे झोरामे नुका कऽ रखने ओ लागुऔषध बरामद भेल प्रहरी जनओलक अछि । घटना सम्बन्धमे थप अनुसन्धान भऽ रहल प्रदेश प्रहरी कार्यालय जनकपुर जनओलक अछि ।
तहिना सिरहाके लक्ष्मिपुरपतारी गामपालिका वार्ड नं. १ सँ भन्सार छलिके विभिन्न सामानसभ प्रहरी बरामद कएने अछि । राजनिवास, चिनि, चायापत्त, पलास्टिकके झोरा कऽ करिव रु.६९ हजार मुल्य बरावरके सामान प्रहरी नियन्त्रणमे लेलक अछि । प्रदेश प्रहरी कार्यालय प्रदेश नं .२, जनकपुर आ इलाका प्रहरी कार्यालय महेशपुरपतार, सिरहासँ खटल संयुक्त प्रहरी टोली स. ४ प. ४३९ नम्बरके मोटर साईकलमे भन्सार छलि कऽ भारतसँ नेपाल तर्फ लाबि रहल अवस्थामे ओहि परिमाणक सामानसभ नियन्त्रणमे लेने अछि । समान लऽ कऽ आबि रहल व्यक्ति प्रहरी टोलीकेँ देख्ने लगले भागल आ एहि सम्बन्धमे प्रहरी आवश्यक अनुसन्धान कऽ रहल प्रदेश प्रहरी कार्यालय जनकपुरक प्रहरी प्रवक्ता डिएसपी दानबहादुर थापा जानकारी देलन्हि ।

Have your say