Breaking-News

निर्मला हत्यामे शंकास्पद व्यक्ति नियन्त्रणमे

Please follow and like us:

काठमाण्डू २० गते ।कञ्चनपुरमे बलात्कारक बाद हत्या कएलगेल १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तके घटना उपर अनुसन्धान कऽ रहल टोली एक गोटे शंकास्पद व्यक्तिकेँ काठमाण्डूसँ नियन्त्रणमे लेने अछि । कञ्चनपुरक एक युवककेँ अनुसन्धानक लेल नियन्त्रणमे लेलगेल बुझबामे आएल अछि । हाल ओकर नाम गोप्य राखलगेल अछि । पकराएल व्यक्ति लागूऔषध दुर्व्यसनी अछि । विभिन्न समिति घटना उपर अनुसन्धान करबाक क्रममे ओकरा सेहो शंकास्पदके सूचीमे रखने छल । यद्यपि, ओ भारत गेल परिवार दावा कएने छल । मुदा, पछिला समय ओ काठमाण्डूमे देखलगेला बाद पुछताछक लेल नियन्त्रणमे लेलगेल स्रोत जनओलक अछि । ओकर डीएनए परीक्षण कएल जएबाक प्रहरीके भनाइ अछि । एम्हर घटनाके अनुसन्धान कऽ रहल केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो (सीआईबी) के निर्देशक प्रहरी नायब महानिरीक्षक (डीआईजी) निरज शाही घटनाके अनुसन्धान जारी रहलासँ शंकास्पद व्यक्तिकेँ नियन्त्रणमे लेबाक, पुछताछ करबाक आ छोड्बाक क्रम चलि रहल बतआलन्हि ।
‘अनुसन्धानक लेल एक गोटे मात्र नहि, बहुत आदमीके हमसभ नियन्त्रणमे लेने छी’, ओ कहलन्हि, ‘मुदा, एखनो अपनेसभकेँ देबएबला कोनो उपलब्धिमूलक सूचना नहि अछि ।’ ओ घटना उपर गम्भीरतापूर्वक अनुसन्धान भऽ रहल दावा कएलन्हि ।

Have your say