देश

बेनी बजार संरक्षणका लागि बनाइएको पर्खाल बाढीले भत्कायो

Please follow and like us:

beni badhi

बेनी(म्याग्दी) भदौ २८ गते । बुधवार कालीगण्डकीमा आएको बाढीका कारण म्याग्दीको सदरमुकाम बेनी बजार संरक्षणका लागि निर्माण गरिएको सिमेन्टेट पर्खाल कालीगण्डकीले भत्काएको छ । रघुगंगा र कालीगण्डकीमा आएको बाढीका कारण नदीमा पानीको सतह बढेपछि उद्योग वाणिज्य संघको भवन तलदेखि म्याग्दी जेसिज भवन सम्मको करिव डेढसय मिटर पक्की सिमेन्टेट पर्खाल कालीगण्डकीले कटान गरेर पूर्णरुपमा क्षति पु¥याएको हो । गत आर्थिक वर्षमा निर्माण गरिएको पर्खाल भत्कीदा करिव पाँचकरोड रुपियाँ बराबरको क्षति भएको अनुमान गरिएको छ । सदरमुकाम बेनीबजारलाई सुरक्षित गर्ने उद्देश्यले तिन वर्ष अघि बेनी बजार संरक्षण आयोजना सञ्चालन गरिएको थियो । आर्थिक वर्ष ०७५/०७६ मा निर्माण सक्ने गरि ५३ करोडको बजेट प्रस्ताव गरिएको थियो । आयोजना सम्पन्न नहुँदै निर्माण गरिएको पर्खाले नदीले भत्काएको छ । पर्खाल भत्किँदा बेनी बजार नदीको कटानको उच्च जोखिममा रहेको छ ।

Have your say